“DËGJOI KASETAT E MIA KOTI DHE…”/ Dua Lipa tregon si nisi karriera e saj në muzikë (FOTO) – AlpeGossip
“DËGJOI KASETAT E MIA KOTI DHE…”/ Dua Lipa tregon si nisi karriera e saj në muzikë (FOTO)

“DËGJOI KASETAT E MIA KOTI DHE…”/ Dua Lipa tregon si nisi karriera e saj në muzikë (FOTO)

Kur Dua Lipa kuptoi për herë të parë talentin e saj për të kënduar ishte vetëm 17 vjeçe. Këngëtarja zbulon se në fakt ishte menaxheri i saj, Ben Mawson, i cili dalloi aftësinë e saj dhe parashikoi se shumë shpejt ajo të kthehej në një yll pop-i.

Dua tregoi se Ben kishte besuar te ajo, pasi dëgjoi demo-t e saj që i kishte dërguar kur ishte adoleshente.

“Menaxheri im dhe shoku i ngushtë, Ben Mawson, i cili dëgjoi demo-t e mia që kur isha 17 vjeçe dhe pa diçka te unë. Ne ende kemi një rrugë të gjatë për të bërë… por ky ishte një fillim mjaft i mirë për të nisur vitin”, shkruan Dua.

Epo Ben Mawson duhet të jetë shumë krenar për veten, pasi “qëlloi” në shenjë me Duan.