E ka mbajtur gjithmonë të fshehur/ Shihni sa vite diferencë ka Alketa Vejsiun me bashkëshortin (FOTO) – AlpeGossip
E ka mbajtur gjithmonë të fshehur/ Shihni sa vite diferencë ka Alketa Vejsiun me bashkëshortin (FOTO)

E ka mbajtur gjithmonë të fshehur/ Shihni sa vite diferencë ka Alketa Vejsiun me bashkëshortin (FOTO)

Alketa Vejsiu është njëra ndër moderatoret që ka jetëgjatësinë më të madhe në ekran. E kemi ndjekur me vite e vite të tëra në programet e saj që ka sjellë në bashkëpunim me Vera Grabockën, e megjithatë sa i përket jetës së saj private, është kujdesur mjaft mirë që ta ruajë larg vëmendjes së mediave. Alketa është e martuar prej vitesh dhe nga martesa e saj ka sjellë në jetë dy fëmijë, Nicole dhe Lionel.

Ajo dhe biznesmeni i njohur që quhet Ardian, kanë lidhur kurorë në vitin 2006 në një dasmë “të blinduar” në periferi të Tiranës, por është treguar shumë hermetike në lidhje me familjen e saj, duke mos e ekspozuar shumë për publikun. Mirëpo tabloid.al ka mësuar se Alketa dhe bashkëshorti i saj kanë plot 15-vite diferencë moshe me njëri-tjetrin: ajo 34 vjeçe ndërsa ai 49.