Gazetarja sportive, e thotë TROÇ: “Shumica e futbollistevë jane gay!” – AlpeGossip
Gazetarja sportive, e thotë TROÇ: “Shumica e futbollistevë jane gay!”

Gazetarja sportive, e thotë TROÇ: “Shumica e futbollistevë jane gay!”

Emisioni “Thumb” i Aulonës dhe Fatmës, në ABC News kishte të ftuar këtë javë moderatoren bukuroshe të Supersport, Leila Kraja.

E shkëputur nga jeta në Kaliforni, në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Lei është angazhuar në Digitalb, por nuk ka lënë edhe pa iu përgjigjur edhe pyetjeve të Thumb.

Ajo u pyet se cili prej futbollistëve shqiptarë (ose të huaj) i duket si homoseksual dhe përgjigja e saj na ka bërë paksa konfuzë.

“Shumica e futbollistëve si gay janë, në mënyrën se si mbahen”, – u shpreh Leila. “Nuk mund të zgjedh vetëm një. Ata janë edhe më të mbajtur se unë!”

Intervistën e plotë të Leila Krajas e gjeni më poshtë.