HOROSKOPI DHE VIPAT/ Eno Popi një “BINJAK” karizmatik që nuk di të ndalet (FOTO) – AlpeGossip
HOROSKOPI DHE VIPAT/ Eno Popi një “BINJAK” karizmatik që nuk di të ndalet  (FOTO)

HOROSKOPI DHE VIPAT/ Eno Popi një “BINJAK” karizmatik që nuk di të ndalet (FOTO)

 Eno Popi është pa dyshim një nga figurat më të spikatura të ekranit shqiptar, ku programet që ai drejton shndërrohen në më të ndjekurat nga publiku.

Në horoskop ai i përket shenjës së binjakëve dhe ne do ju tregojmë të gjitha karekteristikat që e bëjnë atë një binjak të vërtetë.

Planeti që udhëheq Binjakët është planeti i komunikimit, Mërkuri, ndaj të lindurit në këtë shenjë e kanë më se të natyrshme punën në media.  Eno Popi e ka vërtetuar “kiminë” e tij me ekranin në gjithë këto vite duke pasur një sukses të padiskutueshëm në të gjitha programet që ka drejtuar. 

 

 Të famshmit e Binjakëve ikanë aftësi të bëjnë dy gjëra njëkohësisht dhe Eno Popi drejton edhe programin e tij televiziv por paralelisht jep leksione gazetarie në Universitet.

Shenja e binjakëve është shumë e lidhur me familjen dhe Eno Popi është shembulli tipik. Ai është shprehur se edhe dashurinë me bashkëshorten aktuale ka dashur të mos e ekspozojë shumë pasi sipas  dashuria e vërtetë është ajo që qëndron jo  e”propoganduar”.

 

Së fundmi një binjak karizmatik si Eno Popi do të jetë gjithmonë i suksesshëm për vullnetin dhe karizmën që e karakterizon.

/AlpeNews.al