“KA PAGUAR BES KALLAKU…”/ Keqkuptimi me filmin e Ermalit dhe alibitë e komentuesve – AlpeGossip
“KA PAGUAR BES KALLAKU…”/ Keqkuptimi me filmin e Ermalit dhe alibitë e komentuesve

“KA PAGUAR BES KALLAKU…”/ Keqkuptimi me filmin e Ermalit dhe alibitë e komentuesve

Ditën e djeshme u mbajt premiera e filmit “I Love Tropoja” në “Pallatin e Kongreseve” dhe Ermal Mamaqi ishte protagonist i tij. I kujdesur vetë për çdo detaj të filmit dhe i përfshirë pothuajse kudo arriti të kishte të ftuar rreth 500 mijë.

Ndërkohë që të gjithë po e quajnë si eventin më të madh kinematografik në Shqipëri, ka edhe nga ata që flasin me “gjuhën e urrejtjes” dhe jo të përgëzimit për punë dhe suksesin e arrirë.

Pasi Ermali qartësoi mesazhin e filmit, regaime të shumta erdhën nga ndjekësit… ”

Pa merak se ka paguar Bes Kallaku per kete lajm te keq mos u mrz antireklama eshte reklama me e mire” i ka thënë njëri prej komentuesve.

Kjo na ktheu sërish tek debati që u bë midis Mamaqit dhe Kallakut, ku ky i fundit në emisionin “Shiko kush luan” ku tha se ai i bën humor, ndërsa Ermali bën biznes.  Kjo hapi shumë debate midis aktorëve, por ata u shprehën se i zgjidhën, megjithatë fansat kanë ende dyshime.

 

View this post on Instagram

• Miq desha tju sqaroj për një lajm dashakeq që ka dalë dje. Sipas këtij lajmi…"Në filmin tim Tropojani respekton mikun me vajzën e shpisë duke e fut në krevat" e të tjera idiotësi si këto… Nuk e kuptoj ça lloj njerëzish janë kta që guxojnë të shpikin kshu lajmesh. Ju sqaroj se është e kundërta. Nuk do guxoja kurrë ta bëja një gjë të tillë pasi mesazhi që jep filmi është pikërisht i kundërti. Në film Tropojanët dalin ashtu si janë, njerëz të besës të traditës dhe të nderit. Mbrëmë në pallatin e kongreseve ka qënë Premiera më e madhe për një film me rreth 5000 të ftuar dhe filmi është ndjekur nga 2000 Tropojanë duke filluar nga Rexh Biberi(Kryetari i bashkisë Tropojë) dhe deri te Erzen Breçani. Të gjithë më falenderuan dhe më uruan për mesazhin që nxirrte filmi. Ju ftoj të shihni filmini dhe të knaqeni. Ju bëj me dije që I Love Tropoja fillon turin e Evropës në dt 4Shkurt. Dhe turi fillon me qytetin të cilit i dedikuam filmin. Në Tropojë. A ma shpjegon dot njeri që nëse do e kisha bërë filmin për të çnderuar Tropojanët si mund të shkoja ta shfaq këtë film për të gjithë ata? Mos u bëni pre e disa faqeve ose fjalëve që nxisin urrejtje. Ata gënjejnë!!! Ju pres në Pallat të Kongreseve çdp ditë 6 herë në ditë. Ky film do jetë nr 1 në Kinematografinë Shqiptare. Ju dua. Ermali FOTO @aldikaraj

A post shared by Ermal Mamaqi (@ermalmamaqiofficial) on

ALPEgossip.al